Bubnování s Ivo Batouškem

V loňském školním roce nás navštívila skupina Jumping drums s bubeníkem Ivo Batouškem. Ten nám nabídl možnost výuky bubnování v pracovních skupinách. Proto jsme v letošním školním roce pozvali pana Batouška opět a děti si mohly zkusit hru na bubínek každý sám.

Změněno 24.3.2019   Pokračování

Recitační soutěž - 2. stupeň

Ve čtvrtek 7. února 2019 se konala recitační soutěž žáků 2. stupně. Do okresního kola postupují ve 3. kategorii Pavla Kovaříková (1. místo) a Karolína Štípová (2. místo) ze 7. třídy. František Hladký z 6. třídy se umístil na 3. místě. Ve 4. kategorii obsadila 1. místo Aneta Caudrová (9. třída), na děleném 2. - 3. místě skončili David Čtvrtníček (8. třída) a Anna Koudelková (9. třída).

Všichni postupují do okresního kola.

Cenu diváků si odnesli Aneta Caudrová a Aleš Novotný.

Všem úspěšných recitátorům gratulujeme.

Mgr. Miroslava Poslušná

Změněno 24.3.2019

Recitační soutěž

V pátek 22. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích (1.třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída). Žáci své básničky krásně přednesli a ti nejlepší byli nominováni v této soutěži do okresního kola.

Mgr. Květoslava Maloňová

Podobně soutěžili i žáci druhého stupně. I zde nás nejlepší budou reprezentovat v okr. kole .

Změněno 18.3.2019   Pokračování

Chemická olympiáda

VELKÉHO úspěchu dosáhl Ondra Králík z 9. třídy, když se mu podařilo postoupit do krajského kola Chemické olympiády. Okr. kola se zúčastnil společně s Aničkou Koudelkovou, Ondra skončil na 5. místě a Anička se umístila na 10. místě. Oba prokázali velmi pěkné znalosti v chemii a svými výkony porazili i mnoho žáků odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia.

Aničce blahopřejeme a Ondrovi držíme palce do dalšíko kola.

Vytvořeno 18.3.2019

VOJTÍŠEK MÁ LETOS NA LÁZNĚ – KONČÍ SBĚR VÍČEK

Sběr víček od PET lahví, který měl rodičů nemocného Vojtíška Cimbálníka pomáhat se získáváním peněz na lázeňskou léčbu, v naší škole končí. Našly se nové a asi i lepší cesty, jak peníze získat. Pokud máte ještě nějaká nashromážděná víčka doma, můžete je donést do konce února do školy.

Všem rodina Vojtíška Cimbálníka z Olší moc děkuje.

Vytvořeno 18.2.2019   Pokračování

Ledová Praha 2019

Letos se opět někteří žáci naší školy zúčastnili akce Ledová Praha.

Změněno 6.2.2019

Sbírka plastových víček končí

VOJTÍŠEK MÁ LETOS NA LÁZNĚ – KONČÍ SBĚR VÍČEK

O Vánocích se stala úžasná věc. Díky panu Ficovi ze Štěpánovic se spustila obrovská vlna pomoci pro Vojtíška. Informace a další akce na sebe navazovaly, zapojovali se další lidé.

Změněno 6.2.2019   Pokračování

Školní ples

Vedení školy, žáci 9. třídy a jejich rodiče připravili Školní ples, který byl 25. 1. 2019 v místní sokolovně.

Jak slušelo našim deváťákům?

Změněno 28.1.2019

Akademie

Po vyřešení technických trablů se podařilo publikovat video ze Školní akademie 2018 :-)

Změněno 30.12.2018

Návštěva zákulisí Mahenova divadla

Ve středu 19. 12. se žáci 6. - 9. třídy podívali do zákulisí Mahenova divadla. Seznámili se s jeho zajímavou historií i s historií divadel v Brně vůbec. Prohlédli si některé běžně nepřístupné části divadla a nahlédli i do Síně slávy s Koncovým kamenem. Mahenovo divadlo totiž nemá kámen základní, ale jen koncový, který mimo jiné ukrývá i schránku s dobovými dokumenty z konce 19. století, kdy se divadlo postavilo.

Změněno 19.12.2018

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11