Velikonoce ve škole

V období před Velikonocemmi jsme si naši školu vyzdobili krásnými výrobky na téma jaro a Velikonoce.

Změněno 17.4.2019   Pokračování

Zájezd do divadla

Kulturní spolek Dolní Loučky pořádá zájezd do Městského divadla Brno na rodinný muzikál BIG čtvrtek 30. května 2019.

Změněno 12.4.2019   Pokračování

Exkurze 8. třídy do Kralic

Ve středu 10. dubna 2019 jsme se s žáky 8. třídy vydali na exkurzi do Kralic nad Oslavou, abychom navštívili Památník Bible kralické. Milá a ochotná paní průvodkyně nás seznámila nejen s historií Kralic a Jednoty bratrské, ale vysvětlila nám vše, co se týkalo vydávání Kralické bible. Zajímavá byla také expozice věnovaná J. A. Komenskému.

Změněno 10.4.2019   Pokračování

Hasiči ve 2. a 6. třídě

Ve dnech 25. 3. a 4. 4. nás navštívili hasiči ze Židlochovic. Připomněli žákům důležitá telefonní čísla. Ukázali jim, jak vypadá hasičská uniforma a výstroj.

Změněno 7.4.2019   Pokračování

Předškoláci v 1. třídě

V pondělí 1.dubna navštívili předškoláci, třída „Soviček“, první třídu, aby se podívali, co je příští rok čeká. Prohlédli si třídu a prvňáci jim předvedli, co už umí v matematice a českém jazyce. Sovičky si vyzkoušely poznávání písmen a číslic, děti si společně zazpívaly a nakonec si všichni popovídali s kamarády.

Změněno 4.4.2019

Zápis do 1. třídy již u nás proběhl

V úterý 2. dubna se na naší škole konal zápis do 1. třídy. Děti nám ukázaly, že už umí nějaká písmenka a číslice, že umí napočítat do pěti, znají některé geometrické tvary i barvy a také ukázaly, jak se umí představit a povědět něco o sobě. Každý se snažil, aby co nejlépe ukázal, co se doma nebo v MŠ naučil. Celkem se přišlo zapsat 30 dětí z Dolních Louček i okolních vesnic.

Změněno 3.4.2019

Kuřimská liga v házené

Děti 1. - 4. třídy naší školy se zúčastnili dalšího ročníku Kuřimské ligy v házené. Ve čtyřech kolech se tito sportovci utkali v zápasech s družstvy z Kuřimi, Lipůvky, Čebína, Drásova a Brna. Naši žáci bojovali statečně a získali krásná níže uvedená umístění.

Změněno 3.4.2019   Pokračování

Vybíjená

V pátek 29.3.2019 žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okrskové soutěže ve vybíjené v Tišnově.

Soutěžili ve dvou kategoriích, chlapecké a dívčí. Do každé kategorie se přihlásilo 5 družstev z okolních základních škol. Hrálo se každý s každým. Chlapecké  družstvo  obsadilo  3. místo a dívčí družstvo 4. místo

Mgr. Romana Muzikantová

Změněno 3.4.2019

Ukázky dravců

18. 3. k nám zavítala obecně prospěšná společnost Zayferus se svými dravci. Viděli jsme je v letu i při lovu.

Změněno 27.3.2019

Máme úspěšný týden

Tento týden byl pro naši školy plný úspěchů v soutěžích. Naši žáci se zúčastnili okresního kola recitační soutěže a krajského kola chemické olympiády.

Změněno 25.3.2019   Pokračování

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11