Chemická olympiáda

VELKÉHO úspěchu dosáhl Ondra Králík z 9. třídy, když se mu podařilo postoupit do krajského kola Chemické olympiády. Okr. kola se zúčastnil společně s Aničkou Koudelkovou, Ondra skončil na 5. místě a Anička se umístila na 10. místě. Oba prokázali velmi pěkné znalosti v chemii a svými výkony porazili i mnoho žáků odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia.

Aničce blahopřejeme a Ondrovi držíme palce do dalšíko kola.

Vytvořeno 18.3.2019

VOJTÍŠEK MÁ LETOS NA LÁZNĚ – KONČÍ SBĚR VÍČEK

Sběr víček od PET lahví, který měl rodičů nemocného Vojtíška Cimbálníka pomáhat se získáváním peněz na lázeňskou léčbu, v naší škole končí. Našly se nové a asi i lepší cesty, jak peníze získat. Pokud máte ještě nějaká nashromážděná víčka doma, můžete je donést do konce února do školy.

Všem rodina Vojtíška Cimbálníka z Olší moc děkuje.

Vytvořeno 18.2.2019   Pokračování

Ledová Praha 2019

Letos se opět někteří žáci naší školy zúčastnili akce Ledová Praha.

Změněno 6.2.2019

Sbírka plastových víček končí

VOJTÍŠEK MÁ LETOS NA LÁZNĚ – KONČÍ SBĚR VÍČEK

O Vánocích se stala úžasná věc. Díky panu Ficovi ze Štěpánovic se spustila obrovská vlna pomoci pro Vojtíška. Informace a další akce na sebe navazovaly, zapojovali se další lidé.

Změněno 6.2.2019   Pokračování

Školní ples

Vedení školy, žáci 9. třídy a jejich rodiče připravili Školní ples, který byl 25. 1. 2019 v místní sokolovně.

Jak slušelo našim deváťákům?

Změněno 28.1.2019

Akademie

Po vyřešení technických trablů se podařilo publikovat video ze Školní akademie 2018 :-)

Změněno 30.12.2018

Návštěva zákulisí Mahenova divadla

Ve středu 19. 12. se žáci 6. - 9. třídy podívali do zákulisí Mahenova divadla. Seznámili se s jeho zajímavou historií i s historií divadel v Brně vůbec. Prohlédli si některé běžně nepřístupné části divadla a nahlédli i do Síně slávy s Koncovým kamenem. Mahenovo divadlo totiž nemá kámen základní, ale jen koncový, který mimo jiné ukrývá i schránku s dobovými dokumenty z konce 19. století, kdy se divadlo postavilo.

Změněno 19.12.2018

Pojďme spolu za betlémy

16. 12. 2018 proběhla derniéra výstavy Pojďme spolu za betlémy, jejíž součástí bylo i vyhodnocení výsledků doprovodných soutěží. V soutěži stromečků vyhrál ten náš a prý s velkým předstihem před ostatními. V soutěži výtvarných prací se Anna Koudelková z 9. třídy umístila na 2. místě. Této soutěže se se svými pracemi zúčastnilo asi 50 dětí z pěti okolních škol.

Blahopřejeme Aničce a děkujeme všem, kteří se podíleli na výzdobě našeho stromečku.

Změněno 16.12.2018

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

11. prosince proběhlo krajské kolo soutěže, ve kterém se Ondřej Králík z 9. třídy umístil na 16. místě mezi 217 soutěžícími a postupuje do regionálního finále, které proběhne v únoru.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Změněno 11.12.2018   Pokračování

Adventní dílna

29. 11. v 16.00 hod. ve školní jídelně bude tradiční Adventní dílna. Opět budou připravené větve jehličnanů a tújí a ke koupi budou přízdoby za paušál 70 Kč a korpusy na adventní věnce za 17 - 25 Kč (podle velikosti). S sebou si prosím doneste vlastní tavné pistole a zahradnické nůžky.

Změněno 22.11.2018

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8