Co děláme ve ŠD

Poslední aktualizace stránky 16.6.2021

2020/21

ŠD na návštěvě u včelaře

S dětmi jsme navštívili včelaře pana Rozsypala, který si pro nás připravil poutavé povídání o životě včel. Ukázal nám pomůcky včelaře, medové plásty, úly. Děti mohly do malých úlů nahlédnout. Vyzkoušely si ochranný oblek. Viděly včelí královnu, trubce, kterého si mohly dát na ruku.

Džungle v ŠD

Zahradnické odpoledne v ŠD

Do školní družiny nás přišla navštívit paní Zedníková - odbornice z praxe, která si s dětmi povídala o zahradničení. Využila pohádek, písniček a obrázků, aby si děti osvojily základní znalosti o pěstování rostlin. Poté s dětmi osázela truhlíky sazenicemi a semínky, o které se budou děti ve školní družině starat.

Čarodějnice

Příprava na Vánoce

I v družině jsme si užívali předvánoční čas. Děti vyráběly vánoční dekorace, které pak zdobily chodby a navodily tu správnou vánoční atmosféru.

Čertovský týden

Drakiáda

Páteční vycházky

Podzimní tvoření

2019/20

Vánoce

Vesmír v ŠD

Strašidelný týden

Tento týden se nám proměnila družina ve strašidelnou. Děti si vyráběly strašidla

Podzim ve školní družině

Děti při výrobě těchto výrobků zkoušely různé techniky a materiál.

Drakiáda ve ŠD

Děti si do družiny přinesly draky a tak jsme se je vypravili pouštět na Vápenici. Draci pěkně létali a děti si odpoledne užily.

Páteční vycházky ŠD

Každý pátek chodíme se školní družinou na vycházky do přírody. Hrajeme hry a také sbíráme houby (pokud rostou).

Sobotní výlet

V sobotu 14. 10. 2017 se uskutečnil výlet údolím říčky Libochovky ze Žďárce na Kutiny a do Řikonína. děti nasbíraly cestou lesem nějaké houby a také obdivovaly chatu postavenou na skále nad řekou. Nakonec si v restauraci "U bizona" koupily něco na mls. Čas, který nám v Řikoníně zbýval do odjezdu vlaku si všichni užili na dětském hřišti. Výletu se zúčastnilo 32 dětí.

Marie Syslová

Uspávání broučků