Dětská scéna

Změněno 14.3.2024

S jarem, které se letos předčasně probudilo, začíná i návrat mnoha soutěžních klání základních škol a Dětská scéna je jednou z nich.

Jedná se o soutěž v uměleckém přednesu poezie a prózy, ve které je opravdu velká a silná konkurence. Od výběru textu k samotnému vystoupení recitátora vede dlouhá cesta.

Vše začíná ve třídách, odkud nejlepší recitátoři postupují do školního kola soutěže a vítězové z něho pak zamíří do okresního kola. To se uskutečnilo 12. března 2024 v Tišnově a naši školu v něm vzorně reprezentovali tito žáci:

V 0. věkové kategorii (1. třída)

Andrea Hrbková

V 1. věkové kategorii (2. + 3. třída)

Mia Strnadová

Matyáš Sláma

V 2. věkové kategorii (4. a 5. třída)

Karla Křišťanová

Hedvika Trmačová

Pro postup do krajského kola jsou z 1. a 2. věkové kategorie vybráni dva nejlepší recitátoři, které doporučí odborná porota.

Největší úspěch pak z našich nominovaných žáků slavil Matyáš Sláma, kterého porota poslala za jeho recitační vystoupení do krajského kola. Celá škola mu srdečně blahopřeje k úspěchu!!!

Ale i na všechny ostatní soutěžící můžeme být právem hrdí. Zvládli se skvěle vyrovnat se soutěžním stresem, výborně odrecitovat a tím nás důstojně reprezentovat. Za to jim patří velká pochvala a poděkování.

Těším se na další spolupráci s dětmi a setkání s nimi na příštích recitačních přehlídkách.

PaedDr. Eva Karlíčková