Den s lesy ČR

Vytvořeno 19.6.2019

V pátek 14. června se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili přírodovědné soutěže pořádané Lesy ČR v Nedvědici. Akce proběhla ve venkovním areálu hotelu Myslivna.

Foto

Děti se rozdělily do skupin a soutěžily v dovednostních disciplínách jako je Kimova hra, řezání dřeva ruční pilou, poznávání stromů dle větví či kůry a nechyběla ani střelba ze vzduchovky. Mimo soutěž si mohli žáci vyzkoušet i chůzi po chůdách nebo si změřit sílu při přetahování lanem.

Závěrem se můžeme pochlubit, že mezi 230 soutěžícími byli naši žáci velmi úspěšní, neboť jedno naše družstvo získalo krásné druhé místo a zbylá družstva skončila těsně za stupni vítězů.

Mgr. Květoslava Maloňová, Mgr. Zdeňka Humpolcová